Cookies management by TermsFeed Generator
TJ Slavia Hradec Králové
Menu

moderní gymnastika

sda

Moderní gymnastika je krásný dívčí sport kombinující prvky tance, baletu a akrobacie s náčiním – švihadlo, obruč, míč, kužele a stuha, ale i v sestavách bez náčiní. Rozvíjí nejen koordinaci a pohybovou všestrannost, ale také disciplínu a cílevědomost.

Oddíl moderní gymnastiky má dlouholetou tradici v TJ Slavia a je zařazen do systému Sportovních akademií Českého svazu moderní gymnastiky pro rozvoj talentovaných gymnastek. V současné době se u nás gymnastky věnují dle výkonnosti volnému nebo kombinovanému programu moderní gymnastiky v jednotlivkyních, ale i společných skladbách. Naše závodnice dosahují medailových umístění nejen ve Východočeské oblasti a na Mistrovstvích České republiky, ale i v zahraničí na světových soutěžích. Současnými úspěšnými závodnicemi jsou Veronika Krmašová a Nathali Tučková, která zároveň obdržela ocenění Naděje královéhradeckého sportu 2017, 2018 a 2020/2021.
Gymnastky našeho oddílu se pravidelně účastní kulturních a společenských akcí v Hradci Králové, kde svými exhibičními vystoupeními zpestřují program. Mezi tyto akce patří např. Naděje královéhradeckého kraje, Sportovec roku, Den sportu, Olympijské festivaly, ale i vystoupení v rámci zahájení sportovních událostí a plesů.